Kategorie:

Hurtownia kosmetyków – czym się kierować?

Jeśli jesteś właścicielką salonu kosmetycznego na pewno wiesz jak dużą role odgrywają różnego rodzaju kosmetyki w twojej pracy. Klientki oczekują, że salon będzie dobrze zaopatrzony i znajdą tam produkty, których próżno szukać w popularnych drogeriach. Dlatego tak istotna jest hurtowania kosmetyków, z którą podejmujemy współpracę. Czym kierować się w rozmowie z handlowcem danej hurtowni. Na co zwrócić uwagę by nasz wybór okazał się trafny.

Postaw na szeroki wybór kosmetyków.

Branża Beauty jest bardzo dynamiczna i oczekiwania klientek stale rosną. Na rynku pojawiają się ciągle nowe zabiegi, metody i trendy. Nawet gdy twoja działalność ogranicza się tylko do pewnego zakresu zabiegów kosmetycznych jak na przykład stylizacja paznokci, wybierz hurtownie o szerszym profilu. Zapytaj jak często aktualizowana jest oferta, z iloma producentami współpracują i jakiego rodzaju salony obsługują. 

Hurtownia kosmetyków powinna oferować produkty o odpowiedniej jakości, dedykowane do profesjonalnego użytku. Zwykłe domowe kosmetyki często nie sprawdzą się do działalności salonu. Upewnij się, że hurtownia oferuje profesjonalne linie produktów.

Dobra cena, ale nie kosztem jakości

Salon kosmetyczny zużywa kosmetyki w dużych ilościach, w krótkim czasie. Dzięki temu hurtownia sprzedając produkty dużymi partiami może nam udzielić sporych rabatów. Niech jednak cena nie będzie najważniejszym wyznacznikiem. Porównując oferty różnych hurtowni weźmy pod uwagę jakiej jakości kosmetyki oferuje nam sprzedawca. Salon, który ma duży zbyt na produkty może liczyć na niższe ceny, dla produktów, które normalnie mogą kosztować znacznie więcej.

Chcąc obniżyć cenę kosmetyków nie tracąc na jakości wybieraj produkty w dużych opakowaniach. Większość hurtowni powinna oferować kosmetyki w zwiększonych pojemnościach przeznaczone właśnie do użytku przez profesjonalne salony kosmetyczne.

Obsługa klienta na wyższym poziomie

Konkurencja jest duża, produkty mogą nie różnić się jakościowo i cenowo. Wtedy sprawdźmy co więcej może nam zapewnić hurtownia. Zakres dodatkowych usług może być szeroki, od darmowej dostawy, po specjalistyczne szkolenia i dostęp do bazy klientów. Każda usługa, którą dostajemy w cenie będzie na plus.